Monitörleme ve Yönetim

IT Altyapı sistemlerinin gün geçtikçe gelişmesi ve kullanılan ürünlerin çeşitliliğinin artması sonucu, sistemler karmaşık bir hal almaktadır. Bunun için kurumlar IT Altyapılarından bulunan donanımsal ve yazılımsal sistemlerini merkezi olarak izleme ve yönetme gereksinimi duyarlar. Microsoft’ un Merkezi yönetim için sunduğu en büyük en iyi çözüm System Center Ailesidir. System Center kurumların IT Altyapılarını vendor bağımsız olarak Uçtan Uca İzleme ve Yönetme imkanı sunar.

System Center Configuration Manager

Microsoft System Center ailesinin önemli bileşenlerinden olan Configuration Manager, IT ortamlarınızda bulunan çeşitli platformlar için kapsamlı bir yapılandırma yönetimi sağlar. İşletim sistemi, uygulama, güncelleştirme dağıtımı, uzaktan yönetim, sanal ve mobil cihazların kapsamlı bir şekilde yönetilmesine olanak tanır.

Genişleyebilirliği ve Merkezi Yönetim çalışma metodu ile İşletme ve şubelerinde bulunan sistemlerin, şirket politikalarına bağlı kalarak kapsamlı bir şekilde yönetilmesini sağlar. Ayrıca kullanmakta olduğu Microsoft SQL Server veritabanı içerisinde barındırdığı verileri özelleştirilmiş bir şekilde geriye dönük olarak raporlama imkanı sunar.

System Center Operations Manager

System Center Operations Manager sizlere Sunucu, Uygulama, İşletim Sistemi, Depolama veya Ağ Cihazları gibi IT Altyapsını oluşturan bileşenler üzerinde durum, sağlık ve performans takibini yapabilmenizi sağlar. Gelişmiş izleme yöntemleri ile bütün bileşenlerde oluşan veya oluşma ihtimali bulunan performans, güvenlik açıkları, yapılandırma ve daha fazlası için çeşitli uyarılar üreterek gerekli önlemler almanıza veya çözümünüze yardımcı olur.

Operations Manager İzleme işlemlerini IT bileşenlerine özgü izlemeler gerçekleştirir. İşletmenin IT Altyapılarında kullanılan Novel, Sun/Oracle, Vmware, IBM, HP, SAP, Citrix, Cisco, F5, EMC, NetApp, Symantec gibi markaların ürünlerini izlemek için üretici veya çözüm ortakları tarafından yazılan Yönetim Paketleri entegre edilerek uçtan uca izleme olanağı sağlamaktadır.

System Center Virtual Machine Manager

System Center Virtual Machine Manager, sanallaştırma platformlarının, ağ ve depolama, sanal makinelerin ve diğer private cloud bileşenlerinin yapılandırılması ve yönetilmesini sağlayan veri merkezi yönetim bileşenidir. Virtual Machine Manager, sektörde bulunan Hyper-V, VMware ESXİ ve Citrix Xen tabanlı sanallaştırma platformlarının destekler ve VMM Konsolu üzerinden yönetmenize olanak sağlar. System Center Virtual Machine Manager, Sanallaştıma Sunucuları, Cloud Servisleri, Ağ ve Depolama Kaynakları gibi kaynaklarının merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak tam anlamıyla Cloud Management ürünüdür.