Sanallaştırma


App-V Uygulama Sanallaştırma

Günümüzde kurumların gün geçtikçe büyüdüğü ve iş yüklerinin de bununla beraber doğru orantıda arttığı bir gerçektir ki bu uygulamaları yönetmek, dağıtmak, uyumla ve güvenilir bir şekilde çalıştırmak BT personelleri için zor bir hal almaktadır. Microsoft burada sizlere App-V platformunu yani Uygulama Sanallaştırma çözümünü en iyi ve güvenilir bir şekilde sunmaktadır. Burada Masaüstü ve Uzak Masaüstü hizmetleri üzerinde çalıştırdığımız uygulamaları sanal paketler haline getirerek Uygulama Sanallaştırma Sunucuları üzerinde barındırılarak merkezi bir yönetim sağlar.

Uygulamalarınızı tek bir kopya kurulum yaparak, bütün kullanıcılara dağıtabilmenin yanı sıra size yönetim ve bakım maliyetlerinizi de gözle görülür bir şekilde azalıtır. Microsoft App-V Windows masaüstü uygulamalarınızı belirlenen politikalar çerçevesinde son kullanıcılarınıza real-time ve uyum problemi yaşanmaksızın oturumlarına gönderebilir.

Microsoft Hyper-V ve Sunucu Sanallaştırma

Geçmişte IT Servislerfi için çalışan sunucular, işletmelerin en önemli bileşenleri arasında yer alır. Bu bileşenlere duyulan güvenlik gereksinimleri, performans endişeleri ve uyum kaygıları genelde paylaşılmayan stand-alone olarak çalışmaktadır. Günümüzde bu bileşenlerin sayısının artması işletmeye yönetim, enerji tüketimi, ilkimlendirme gibi çeşitli bir çok maliyet oluşturmaktadır.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile gelişen fiziksel kaynakların verimli kullanımı da önem kazanmış ve Sunucu Sanallaştırma teknolojisi ile entegre hale gelerek kaynakları daha verimli kullanma konusunda gelişim göstermiştir. Microsft Hyper-V ile sektörde kendini Sunucu Sanallaştırma teknolojisinde rakiplerine göre güçlü bir şekilde kanıtlamıştır. Hyper-V bir Windows Server rolü olarak çalışabildiği gibi Hypervisor katmanında da çalışabilmektedir. Private Cloud mimarilerinde ve iş yüklerinin sanallaştırılmasında üstlendiği önemli görevler ilede rakiplerine göre pazarda önemli bir yere sahiptir.

Microsoft ile Masaüstü Sanallaştırma

Masaüstünü ve uygulamaları veri merkezleri veya bulutta merkezileştiren Microsoft Masaüstü Sanallaştırma çözümü, kullanıcılarınızın kurumsal kaynaklara istedikleri yerden ve farklı cihazları kullanarak erişmelerini sağlarken veri uyumluluğunu korumanıza yardımcı olur. Kullanıcının cihazlarına masaüstünün ve uygulamaların akışı gerçekleştirilir ancak veriler depolanmaz. Böylece cihazın çalınması, kaybolması veya zarara uğraması durumunda oluşabilecek veri kaybı riskleri azaltılır.

BT kuruluşları sınırlı kaynaklarla çalıştığı için yeni çözümleri uygulamaya koymanın zor olabildiğinin farkındayız. Microsoft’un Masaüstü Sanallaştırma çözümü, Windows Server’da birleştirilmiş tek bir konsol kullanarak uzak masaüstlerinin, oturumların ve uygulamaların kurulum ve yönetimini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Böylece bir yandan çalışanlarınızın mevcut becerilerinden yararlanırken, bir yandan da kullanıcılarınızın çeşitli cihaz ve platformlarda üretken kalmalarını sağlayabilirsiniz.